A https://illuminarty.ai nem kevéssé paradox módon arra szakosodott, hogy segítsen az embereknek kitalálni, valami valódi-e.
A program válasza a az alábbi holdfotóval kapcsolatban a következő volt: AI Probability: 2.6%
Szóval elvileg a holdfotó (time laps) igazi…
de ennél izgalmasabb paradoxonok is vannak, pl itt:
… nyugodtan hátra is dőlhetnék, hacsak ugyanerre a problematikára a chatgpt app válasza nem a következő lenne:
– válasz a képre kattintva, – magyarítva, – megtekinthető –
töprenghetek hát tovább 😀
A Facebook mielőtt teljesen megadná magát, hasonló kérdőívekkel, közvéleménykutatva próbálja felvenni a harcot a valótlan tartalmakkal szemben.
Miért a harc? Lásd: dead internet theory
Dead Internet Theory
A halott Internet-elmélet azt állítja, hogy az internet ma már főként automatikusan generált tartalomból áll.
Ami biztos, hogy már én is estem abba a hibába, hogy AI generált tartalomra hittem azt, hogy valódi, -szerencsére volt aki szóljon 🙂
Itt egy csoport, ami az ilyen jellegű tartalmakból szemezget:
Emberek, akik azt hiszik, hogy az Al által generált képek valódiak ›
A következő kép egy példa arról az oldalról, -talán már a hozzászólásokat is AI -val generálták mellé. A téma létezik nagyon idős bácsival, szuperanyákkal, és tökéletesen egyforma sokasikrekkel kapcsolatban is.
És egy teljes egészében AI generált oldal: https://www.facebook.com/Rozsafuzeresima
Magánbeszélgetések is generálódhatnak így. Minap Ludwig Lucas jelölt be engem, már a képe is gyanús volt, az ismeretlensége pláne, de mikor csevegést kezdeményezett velem, annak szövegezése már félreérthetetlenül mesterséges intelligenciára utalt. Töröltem szegényt, remélem nem érzi magát nagyon egyedül, ha véletlen mégis létezik mögötte valaki 🙂
Deep Fake az az a történet, mely szerint valakinek a pár másodperces hangfelvételét egy AI programba betáplálva, utána bármilyen szöveget az adott hangra generál.
Ez már szinte valós időben képes működni, -segítségével lassan bárkinek a nevében telefonálhat bárki.
Az ellenszoftvert már fejlesztik, az is már szintén szinte valósidőben megállapítja, hogy a hívó fél egy generált hang-e.
A következő képre kattintva egy regisztráció után versenyezhetsz is a programmal, melyikőtök ismeri fel hamarabb, jobban egy hang valódiságát.
Ha komoly céged van, akkor meg gondolkozz el, hogy készíted fel az alkalmazottakat arra, ha esetleg a hangodon szombaton valaki felhívja, hogy utaljon, töröljön stb., miként validálja az intézkedés előtt a hívást
És, ha már telefonia: illegálisan, és persze digitálisan bármilyen telefonszám behazudható, szóval, ha egy gyanús számot visszahívunk, ne csodálkozzunk, ha valaki felveszi, és fogalma sem lesz róla, hogy valaki az ő számával visszaélve másokat kéretlenül hívogat.
Ez ellen a hivatalos telefonszolgáltatók tehetnének, de valamiért az nem érdekük.
Mint ahogy a Facebook is kezd a kérdéskörrel foglalkozni, de a téma esetében még eléggé gyermekcipőben jár.
CAPTCHA, a Telex egy friss cikke meséli el, hiába is őrülünk meg tőle néha, -.mikor egy program el szeretné dönteni, nem vagyok-e robot, – miért nem az számít, megtaláljuk-e a bicikli fényszóróját a felismerendő képek között. hanem hogy kellően emberien viselkedünk-e, de a cikk is kérdőjellel zárul „az MI fejlődésével egyre nehezebb olyan captchát találni, amin a legokosabb robot már fennakad, a legbutább ember viszont még nem”