Szakrális geometria – A semmi

Saxon Szász János cikke alapján értettem meg, hogy mi is lehet a természetgyógyászatban oly sokszor megfogalmazódó semmi.
Míg számomra ott energiaként, rezgésként, itt akár fizikai, materiális valóságként érzékelhető.




Ehhez hasonló ábrát sokat láthatunk, egy síkbeli alakzat, mely önmagát hozza létre egyre kisebb és kisebb formában, de ugyanabban a rendszerben, minőségben.
Ugyanezt 3D-ben is elképzelhetjük, csak középen egy kockából kell kiindulni hozzá, és haladni (jelen esetben) kifelé.
Szász János szavai alapján képzeljük el, hogy „az előttünk elterülő sakktáblán felsorakozó figurák közül az egyik mi magunk vagyunk, és a mező valamennyi kapcsolódási pontján áthaladva, minden lépéskor levetkőzzük az előző világ paramétereit, és gondolatban tetszés szerint kalandozhatunk a vertikális terek által megnyitott Poliuniverzumban.”

Ha a gondolatmenetet sikerült követnünk, joggal lehetünk leakadva azon, hogy jó, rendben, ugrabugráljunk, de hogyan? Nekem erre a választ a következő képsor adta meg.
Itt befelé halad a harmadolás, míg végül a sokadjára harmadolt fekete rész szinte eltűnik, és az így létrejövő pontok olyan picik lesznek, hogy szinte semmivé válnak. Méretük közelít a nullához.

A „pont” pedig ezen a ponton szerintem 🙂 visszautal a sakktáblánkra, ott ahol találkozik a kisebb létező a a nagyobbal, az egyik dimenzió a másikkal. Talán ez az a pont, ahol a múlt, a jelen, és a többi ezerféle rétegünk akárcsak egy „pontnyi” pillanatra is, átlapolódhat. Milyen izgi lehet neki tudomást szerezni a többiről! Talán még tanul is valamit tőle


Ez a mondat még nagyon tetszik: „Az életünk során mindannyian megteszünk két ilyen „fájdalmas” lépést a valóságban is. Az elsőt akkor, amikor elindulunk az egysejtből, megszületünk, és emberré növekszünk, a másodikat pedig földi pályafutásunk végén, amikor elporladunk, és visszajutunk a finomabb rezgések birodalmába.’

Hogy kinek és mi fájdamas az szerintem másik mese, de idézni csak pontosan és szépen, tehát akár fáj, akár nem. – a szövegben így marad


Saxon Szász János az „Univerzum festője” ugyanezt hangokkal is el tudja magyarázni, ha valakinek inkább az a terepe, -és rengeteg érdekes dolog várhat még ebben a cikkben: https://www.ponticulus.hu/rovatok/hidverok/saxon-dardai.html#gsc.tab=0

Minden kép és idézet innen származik: https://mersz.hu/mod/object.php?objazonosito=matud202108_f64044_i1 (2024.04.20-i állapot)

Festményei is vannak, kiállításai (most épp itt), és edukál is, -kifejlesztett többek közt egy mindenfélekészség-fejlesztő játékot is. Szívesen kipróbálnám, nekem szép és inspiratív.

„lopva mégis kinézel, kilesel azért az ablakon. Ahol a semmit találod..”
(zene) itt

Élet fája

Keter

a lét változatos életébe való megjelenésére irányuló vágyának mozgatórugója
benne a tartalom minden potenciálja, magát a tartalmat azonban nem tartalmazza

Semmi„, „Rejtett fény” és „megfoghatatlan levegő

vágy a világ teremtésére
abszolút együttérzés

kezdeti kiáramlás, eredendő isteni akarat, teremtés kezdete